ul. Rynek Kościuszki 14, 98-170 Widawa

parafiawidawa@wp.pl

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii

W związku z decyzją Episkopatu Polski i w łączności z naszym arcybiskupem Grzegorzem Rysiem informujemy co następuje:

1. Odwołane zostały nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej, a także rekolekcje wielkopostne

2. Wszystkie spotkania grup, które gromadziły się wokół naszej Parafii, a także kurs przedmałżeński zostają odwołane,

3. Kancelaria parafialna czynna tylko i wyłącznie w sprawach związanych z pogrzebem bądź namaszczeniem chorych,

4. Msze Święte w niedziele i w tygodniu będą sprawowane tylko i wyłącznie dla tych, którzy je zamówili, maksymalnie w kościele może znajdować się 50 osób wraz z posługującymi.

W celu bezpieczeństwa prosimy o:

a) zachowanie odległości w ławkach,

b) nieużywanie wody w kropielnicach,

c) przekazanie znaku pokoju tylko przez skinienie głowy,

d) zachowanie odległości w kolejce do spowiedzi

5. KOMUNIĘ ŚWIĘTA PRZYJMUJEMY NA RĘKĘ  w następujący sposób:

- podchodząc do księdza wyciągamy przed siebie prawą dłoń

- na dłoń prawą kładziemy dłoń lewą

- kapłan udziela Komunii składając Najświętszy Sakrament na waszej lewej dłoni

- należy jeszcze przy księdzu, zanim się odejdzie, prawą ręką przyjąć Ciało Pańskie do ust

- po przyjęciu Ciała Pańskiego można wrócić na swoje miejsce.

6. Ci, którzy decydują się na pozostanie w domu prosimy o to, by nie rezygnować z niedzielnej Mszy Świętej i uczestniczyć w niej duchowo za pośrednictwem mediów. Mamy wiele transmisji na żywo do wyboru:

Transmisje niedzielnej Mszy świętej dostępne w radiu i telewizji - dzięki Łukasz Głowacki:

6.00 | Radio Łódź | Bazylika archikatedralna

7.00 | TVP 1 | Bazylika Bożego Miłosierdzia, Łagiewniki

7.00 | TV Republika | Par. św. Augustyna na Muranowie

8.30 | Radio Niepokalanów | Bazylika w Niepokalanowie

9.00 | Zoom TV |

9.00 | Polskie Radio program 1 | Par. św. Krzyża w Warszawie

9.30 | TV Trwam | Kaplica Cudownego Obrazu, Jasna Góra

10.25 | NTL Radomsko |

11.00 | Radio Plus | par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie

10.30 | Polsat Rodzina | Par. Opatrzności Bożej w Wilanowie

13.00 | TV Polonia |

18.00 | TVP 3

19.00 | Polskie Radio program 1 | Par. św. Krzyża w Warszawie

Transmisje internetowe:

| Par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie, godz. 9.00, 12.00, 16.00

| Klasztor oo. dominikanów w Łodzi, godz. 12.00.

| Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 20.15

| Par. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.30.

W duchu chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności za bliźnich prosimy o podporządkowanie się wyżej wymienionym prośbom. Ufamy, że ich przestrzeganie pomoże nam w znacznym stopniu przyczynić się do zatrzymania epidemii.

Zachęcamy, aby ten czas przyczynił się do pogłębienia wiary, a także rozbudzenia jeszcze większego pragnienia spotkania się z Jezusem w sakramencie spowiedzi i przyjęcia Go w Komunii Świętej.

Prosimy o przekazanie tej informacji szczególnie tym, którzy nie mają dostępu do Internetu, a więc osobom chorym i starszym.

Z darem modlitwy

List Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na 15 III 2020 oraz ogłoszenie parafialne

14 marca 2020

List Arcybiskupa Grzegorza Rysia